Choď na obsah Choď na menu
 


Bermudský trojuholník

3. 8. 2009

  Obrázok

Odkedy ľudia začali križovať moria a oceány, dochádzalo k mnohým prípadom ich zmiznutia. Vo všeobecnosti možno povedať, že hoci sa zakaždým dali nejako vysvetliť, nie vždy boli celkom racionálne a uspokojivo objasnené. Ak jestvuje nejaké miesto, kde dramatické udalosti tohto druhu stále ostávajú zahalené tajomstvom, tak je to iste Bermudský trjuholník.

Bermudský trojuholník sa nachádza medzi mestami Bermuda, Puerto Rico a pevnosťou Lauderdale. Lode s posádkami ale aj lietadlá sa tajomne  stratili vo vodách Atlantiku. Toto miesto získalo pomenovanie "Diabolský trojuholník" len preto, lebo doteraz sa z tohto miesta strácajú dopravné prostriedky ale aj vojenské, výskumné plavidlá. Možno tomu prispela legenda, ktorú rozprávajú ľudia z okolitej oblasti. Hovorí sa že diabol na tomto území hraje hru, ktorej podstatou je hltať stratených cestovateľov. Ale je to skutočne diabol, kto necháva ľudí zmiznúť z povrchu zemského? Kto vie? A nie len diabol sa preháňa po tejto oblasti. Niektorí ľudia sa domnievajú, že Bermudský trojuholník je základňou mimozemšťanov. Možno sa v ňom nachádza mystický vír, ktorý vedie do inej dimenzie, ktorý pre nás ľudí ostane stále neprístupný.Obrázok

Neobvyklé udalosti a podivné javy v Bermudskom trojuholníku boli prvýkrát hlásené od Christophera Columbusa na prvej ceste do Ameriky. Vo svojom denníku, Columbus poznamenal, že jeho kompas nefungoval a nevedel v akom je priestore, on aj jeho posádka boli zmätení v plytkých oblastiach mora bez ostrovov v okolí.  Od tej doby sa desiatky lodí všetkých veľkostí strácajú v danej oblasti.

5. decembra 1945 päť torpédových lietadiel Avenger, vybavených navigačnými prístrojmi, vzlietlo z leteckej a námornej základne Fort Lauderdale na Floride na rutinný let, označený číslom 19. Všetko prebiehalo normálne, keď zrazu po hodine a pol letu veľmi znepokojený poručík Charles G. Taylor oznámil riadiacej veži, že úplne stratili orientáciu a nedokážu ani určiť to, kde je hladina oceánu. Z veže im oznámili, že majú letieť na západ, ale odpoveď dôstojníka bola ešte prekvapujúcejšia:,,Nevieme, ktorým smerom je západ. Všetko je nesprávne, zvláštne. Nie sme si istý nijakým smerom. Ani oceán nevyzerá tak ako obyčajne." Rádiové spojenie sa prerušilo a na pomoc lietadlám bol vyslaný veľký hydroplán Martin Mariner, no aj ten zmizol za rovnako záhadných okolností. V priebehu niekoľkých hodín sa stratilo šesť lietadiel a dvadsaťsedem mužov. Ani vyšetrovacia komisia námorníctva, ani rôzne neskoršie ,,odhalenia" nepriniesli racionálne vysvetlenie prípadu.

Let 19 sa stal najznámejším, nie však jediným prípadom zmiznutia. Zoznam obetí Bermudského trojuholníka je veľmi dlhý. Toto miesto sa preslávilo po celom svete aj vďaka tomu, že k prípadom zmiznutia dochádza nepomerne častejšie ako v iných námorných zónach. V rokoch 1945-1975 tu bez zjavnej príčiny zmizlo tridsaťsedem lietadiel, asi päťdesiat lodí a dokonca aj jedna atómová ponorka s kompletným prístrojovým vybavením. Pritom sa nenašli zvyšky týchto strojov, ani ľudské telá. V roku 1918 tu americké námorníctvo prišlo o nákladnú loď Cyklop, na palube ktorej sa nachádzalo tristoosem členov posádky, medzi nimi aj generálny konzul Alfred Gottschalk. O tridsať rokov neskôr stohol podobný osud aj dopravné lietadlo DC 3, nachádzajúce sa asi päťdesiat míľ od Miami. Kapitán lietadla pritom v poslednej správe pre riadiacu vežu oznamoval, že všetko je v poriadku a čaká na pokyny na pristátie. Je naozaj zvláštne, že okrem letu 19 obete nikdy nevysielali volanie SOS, skôr naopak, často len pár chvíľ pred zmiznutím oznamovali, že ich cesta prebieha v poriadku.

Veľa svdectiev však hovorí o neobyčajných javoch, ako je úplný výpadok palubných strojov, či pozorovanie zvláštnych podmorských svetiel. Záchranársky remorkér Good News sa v roku 1966 pri plavbe z Portorika do Fort Lauderdale ocitol v hustej hmle a otriasali ním nárazy vĺn. Kompas a všetky elktrické prístroje zlyhali. Keď sa lodi podarilo vyviaznuť zo záhadnej hmly, bolo krásne počasie, more pokojné a prístroje normálne fungovali. Podobná nepríjemnosť postihla v roku 1972 pilota Chucka Wakelyho počas letu medzi Bimini a Miami. Tvrdil, že krídla jeho lietadla boli zrazu priesvitné. O pár minút celú pilotovu kabínu zalialo zvláštne svetlo, lietadlo zmenilo smer a on nemohol nijako zasiahnuť. Zrazu sa svetlo stratilo a prístroje začali normálne fungovať. Spomeňme ešte prípad z roku 1975, keď sa na pobrežnej hliadkovej lodi Diligence, idúcej na pomoc horiacej nákladnej lodi, náhle a bez príčiny vyplo rádio. Posádka videla padať z oblohy záhadné zelené svetlá. Ani vyšetrovanie tohto prípadu neprinieslo racionálne vysvetlenie poruchy a neobyčajných svetelných javov.

Pravda je, že označenie bermudský trojuholník dodnes nie je používané ako oficiálny názov oblasti. Americké námorníctvo na svojich oficiálnych stránkach tvrdí, že najpravdepodobnejšou príčinou zmiznutí je príroda a ľudské chyby. Väčšina prípadov vraj môže byť pripísaná práve im. Oblasť trojuholníka je jednou z dvoch na celom svete, kde sa prejavuje anomália v magnetickom poli, tvrdí americké námorníctvo. Všade inde kompasy ukazujú smerom k magnetickému pólu Zeme, len tu smerujú ku skutočnému. Rozdiel je asi 20 stupňov. Ak odchýlku nekorigujú, navigátor sa ocitne úplne inde, ako chcel. Druhou takouto oblasťou je more východne od Japonska. Tamojší rybári ho nazývajú Diablovo. Aj tam došlo k niekoľkým záhadným zmiznutiam. Američania za možnú príčinu tragédií považujú aj pôsobenie Golfského prúdu, ktorý je v týchto miestach mimoriadne silný a spôsobuje nepredvídateľné zmeny počasia spojené s lokálnymi búrkami. Prúd je potom v dôsledku svojej sily schopný takmer okamžite zahladiť akékoľvek stopy po havárii.

Podľa doktora fyzikálnych vied A.Jelkina je príčinou v tejto oblasti príťažlivosť Mesiaca. V perigeu, keď je Mesiac najbližšie k Zemi, dochádza poda neho pod dnom oceánu k pohybom ionozovanej magmy, čo znemožňuje prácu navigačných prístrojov. Najčastejšie k tomu dochádza v júni a decembri. Táto hypotéza však nevysvetľuje vznik záhadnej hmly a miznutie posádok lodí. Inžinier K.Anikin predpokladá, že spojenie slnečných lúčov so silnými vetrami vyvoláva v oblasti efekt podobný gigantickému laseru: dochádza tu k vreniu vody a magnetickým búrkam. K tragédiám však dochádza aj za bezveterných nocí. V tridsiatich rokoch minulého st. si mnohí vysvetľovali miznutie námorníkom "hlasom mora".Tento jav, ktorý predchádza silnú búrku, spočíva na chvení vzduchu a častíc vody- ide o infrazvuk. Ten spôsobuje závraty, pocity panického strachu a pri frekvencii 7 Hz dokonca smrť. Ale ani infrazvuk nevysvetľuje všetky javy, ku ktorým dochádza. Známy je prípad amrického lietadla, ktoré v roku 1970 tesne pred pristátím v Miami, na 10 minút zmizlo z obrazoviek radarov, pričom sa ukázalo, že všetky palubné hodiny i hodinky pasažierov meškali práve 10 minút. Mnohí vtedy boli presvedčení, že sa lietadlo dostalo do iného časopriestoru.

K mnohým iným hypotézam patrí aj hypotéza o vplyve mytologickej Atlantídy a UFO. Niektorí bádatelia sú totiž presvedčení,že " lietajúce taniere" patria Atlanťanom.
Je veľmi pravdepodobné, že na tomto mieste sa skutočne kedysi nachádzala pradávna civilizácia. Či to bola Atlantída, je ťažké povedať. Známe sú však nálezy múrov, schodov a dokonca pyramíd v oblasti Bimini v roku 1960 a 1968. K objavom mnohých týchto stavieb došlo počas silnej búrky, pri premiestňovaní piesku. Francúzsky batyskaf Achimed dokonca objavil tajomné schody vedúce do hlbín oceánu. Bádatelia našli aj také nezvyčajné stavby, že ich určenie nik nedokázal vysvetliť. Podľa známeho bádateľa v oblasti Bermudského trojuholníka Ch.Berlitza, ale aj iných,sú tieto objekty výtvorom dávnej civilizácie. Existenciu civilizácie, ktorá sa skončila na morskom dne, nakoniec potvrdzujú aj legendy mnohých národov, vízie jasnovidcov, ale aj tajné poznanie mystikov,ktoré predstihuje vedecké poznanie. Hoci už mnohokrát sme sa dočitali, že "záhada Bermudského trojuholníka bola vyriešená", v oblasti naďalej miznú lode i lietadlá...


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

bermudský trojúholník

(tlamka jozef, 7. 2. 2018 13:51)

BT funguje na báze vesmírnej systémovej geometrie, najmä hexagonálnych štruktúr ......bližšie písomne, alebo osobne...Jozef

Bermudský trojúholník

(tlamka.jozef@gmail.com, 12. 4. 2012 8:40)

Som človek,ktorý prežil klinickú smrť......mám vesmírne myslenie,
niektoré tieto javy za určitých podmienok tímovej spolupráce,
viem objasňovať........