Choď na obsah Choď na menu
 


Edgar Cayce

17. 9. 2009

Obrázok Edgar Cayce (1877 - 1945) sa narodil na farme blízko Hopkinsville, v Kentucky, USA. Od svojho detstva bol mimoriadne citlivý a prejavoval schopnosti presahujúce vnímanie bežných 5 zmyslov. Po rokoch sa stal najlepšie zdokumentovaným senzibilom všetkých dôb.

V 21. roku svojho života prišiel o hlas. Lekári - popredný špecialisti tej doby - neboli schopný prísť na príčinu tejto choroby a pomôcť mu. Za pomoci svojho priateľa hypnotizéra si Edgar Cayce sám určil diagnózu a sám sa aj vyliečil.

Celé desiatky rokov odpovedal na množstvo otázok z oblasti praktickej diagnostiky a terapie. Všetky jeho výroky boli stenograficky zachytené a deponované do dnešnej doby. Jeho mimoriadne schopnosti boli mnohokrát overované celou radou lekárov. Až v neskorších rokoch mu boli dávané otázky týkajúce sa meditácie, výkladu snov, reinkarnácie a rôznych dlhodobých proroctiev. Zápisy týchto výkladov poslúžili neskôr ako podkladové materiály pre niekoľko desiatok populárnych publikácií o jeho diele. Prostredníctvom týchto publikácií sa mali možnosť zoznámiť s názormi Edgara Cayceho desiatky miliónov ľudí na celom svete. V študijnom stredisku vo Virginii Beach strávili celé mesiace nielen spisovatelia, ale aj psychológovia, lekári, farmaceuti, historici a bádatelia rôznych iných odborov. Je nepochybné, že Edgar Cayce ovplyvnil pozitívne svojimi názormi myslenie miliónov ľudí nielen v USA, ale aj inde v zahraničí.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.