Choď na obsah Choď na menu
 


Reinkarnácia

16. 9. 2009

Mnoho náboženstiev je založených na teórii, že žijeme len raz. Tvrdia nám, že toto je náš prvý a Obrázok jediný život.

Je tu však aj ďalšia teória, ktorá hlása možnosť ďalšej šance... ďalších niekoľko šancí. Reinkarnácia. Znovunarodenie. Keď zomrieme, opäť sa narodíme a môžeme si prežiť ďalší život a potom ďalší... je to viera, že človek žil už predtým a po smrti bude žiť znovu v inom tele. Mnohonásobné prevteľovanie duše. Cirkev reinkarnáciu rázne odmieta, ale pritom sa v nej takisto nachádza určitá forma reinkarnácie a to vo forme spovede. Spoveď ma dať veriacemu ďalšiu šancu. A o tom reinkarnácia je. O šanci, o šanci vyvíjať sa.

Reinkarnácia je spôsob, ako si prežiť všetko. Pretože to je cieľom nasej duše, aby zistila, kto vlastne je. Aby sme my zistili, kto vlastne sme, musíme si prežiť všetko a to sa za jeden život dá len ťažko zvládnuť. Takisto je to forma evolúcie, pretože každým „ďalším“ životom sa dostávame na inú úroveň. Neviem, či je presné užívanie termínu "ďalší život" skôr pokračovanie len inou formou. Reinkarnácia je forma evolúcie, ktorá ide stále jedným smerom – dopredu.
Môže sa vám preto zdať nelogické vrátiť sa ako človek... Ľudia však prechádzajú mnohými stupňami vývoja. Je možné vystriedať mnoho životov a neustále sa vyvíjať.

Jedna z teórii dokonca tvrdí, že až keď muž pochopí určité veci v živote, až potom sa môže narodiť ako žena. Kresťania len ťažko uveria v reinkarnáciu a ateistom je v podstate jedno, čo bude po smrti. Ale keď sa nad tým zamyslíte, existuje už toľko ľudí, ktorí si akoby „spomenuli“ na svoj minulý život a toľko odborníkov, ktorí vám sľubujú pod vplyvom hypnózy návrat do života predtým... Niekedy je naozaj ťažké vybrať si, čomu má človek veriť...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.