Choď na obsah Choď na menu
 


PSÍ- guľa

16. 9. 2009

Nie, nejde o huňatých havkáčov! “PSÍ-blesk” alebo “PSÍ-guľa” (AJ: psi ball) je energetická guľa pozostávajúca z energie psí. Ešte nejde o telekinézu, ale podobne ako relaxácia, koncentácia a meditácia je to užitočná príprava na telekinézu. PSÍ-guľa sa vytvára z energie len použitím mysle. Ako na to?

Myseľ dokáže meniť hocičo. Vlastne všetko vo vesmíre, nielen tom fyzickom, ale celom vesmíre vrátane fyzického je inteligentná, vedomá energia, formovaná duchom (každý nech si pod tým predstaví toho “ducha”, ktorého považuje za prapočiatok všetkých vecí).

A pretože náš duch je akoby kópiou toho prapôvodného, má podobné schopnosti. Mnohí z nás si to ešte neuvedomujú a tak, hoci podvedomie “tvoria”, keď sa na veci sústredia, považujú to nie za zákonitosť, ale za šťastie či náhodu. Až keď si svoje “tvorivé” schopnosti uvedomíme, dokážeme si vedome privodiť situácie, ktoré budú náš život viesť želaným smerom a vnesú doňho to, čo si prajeme a po čom túžime.

Schopnosť tvorenia

Naša schopnosť tvoriť sa nevzťahuje len na neživé objekty. Prakticky sa týka všetkého, čo si dokážeme predstaviť – napríklad dokážeme tvoriť živé, inteligentné bytosti, ktoré môžu samostatne konať a rozhodovať sa. Tieto bytosti sa nazývajú elementári, ak ich vytvárame na astrálnej rovine, a elementáli, ak ich vytvárame na mentálnej rovine.

Elementálov alebo elementárov môžeme dokonca vytvoriť nevedome, keď sa sústredíme na to, čo považujeme za fyzickú bytosť. Ak sa napríklad sústredíme na hrdinu z komiksov natoľko, že ho začneme považovať za živú bytosť (a deti často považujú svojich obľúbených filmových hrdinov za živé bytosti), kolektívna sila tejto predstavy skutočne vytvorí na astrálnej rovine túto bytosť. Bytosť bude mať všetky vlastnosti komiksového hrdinu a bude mať svoj vlastný, nezávislý život – teda vytvorili sme “život”. Takáto bytosť bude existovať, kým sa na ňu budú ľudia sústreďovať, a zanikne, keď už komiksy nebude nik čítať.

Bosoráci poznajú tieto možnosti tvorenia a dokážu si v astrálnej rovine vytvoriť bytosti so špecifickým účelom. Hovorieva sa im “servitori”, služobníci, a môžu mať pozotívny cieľ existencie (napríklad varujú pred psychickým úderom), ale aj negatívny cieľ (sú určené samy na psychický útok) . My sme zatiaľ na týchto stránkach mali len jediného elementála, a ten bol určený na požieranie negativity.

Ovládanie energie

Ale aj mnoho iných typov energie je produktom mysle. Napríklad niektoré bojové umenia používajú energiu na vytvorenie ochranného štítu alebo zbrane (stačí spomenúť si na umenie šaolinských mníchov). Špeciálne v Tibete mávajú mnísi taký stupeň kontroly nad vnútornou energiou, že dokážu sedieť hodiny či dni v snehu v teplotách hlboko pod bodom mrazu, a pritom nielenže prežijú, ale sa dokonca cítia pohodlne teplo. Vlastne keď chcú, vedia roztopiť sneh okolo seba, ale aj na väčšiu vzdialenosť, pričom energiu kontrolujú len svojou mysľou.

Takže máme neuveriteľné schopnosti ovplyvňovať energiu, keď vieme, ako ich využívať. Vytváranie PSÍ-gulí je na to výborné cvičenie. Učíme sa pri ňom, ako energia funguje a ako ju kontrolovať, čo spolu s relaxáciou a koncentráciou sú dôležité mentálne podmienky pre telekinézu. Zvládnutie PSÍ-gulí nám totiž dodá potrebné presvedčenie, že vieme energiu ovládať a že dokážeme aj telekinézu.

Tvoríme PSÍ-guľu

Keď chceme tvoriť PSÍ-gule, musíme použiť tie isté postupy ako pri každej inej energetickej práci. Musíme byť absolútne uvoľnení, v správnom duševnom rozpoložení a všetky naše myšlienky sa musia sústrediť výlučne na to, čo práve ideme urobiť. Najmenšie vyrušenie alebo nesústredenosť privodí neúspech.

Ak chceme mať s PSÍ-guľami úspech, mali by sme praktizovať relaxačné, koncentračné a meditačné cvičenia, aby sme boli schopní na pokyn sa úplne uvoľniť a skoncentrovať. Čím rýchlejšie sa vieme dostať do tohto „magického“ stavu, tým rýchlejšie dokážeme prejsť k samotnému vrhaniu blesku.

Začíname tým, že sa v svojom obvyklom výlučne osobnom kútiku usadíme, zavrieme oči, hĺbkovo relaxujeme a vybudujeme v sebe bielu žiariacu energetickú guľu, ktorú postupne zdvihneme do hlavy a silou vôle ju udržiavame na vrcholku hlavy.

Predstavíme si, ako sa táto žiarivá biela guľa začína spúšťať späť nadol naším telom: cez krk do pliec, kde sa rozdelí na dvojo – jedna guľa zíde do pravej a druhá do ľavej ruky. Obe postupujú dole ramenami, cez lakte až do oboch zápästí.

Keď dosiahnu zápästia, na okamih sa zastavíme a vnímame, aké mocné, žiarivé a jasné toto svetlo je. Cítime energiu gulí tak, ako slnko v najhorúcejšom lete. Cítime silu tohto žiarivého svetla a nemáme najmenšie pochybnosti, že nás bude poslúchať na povel.

Priblížime ruky dlaňami k sebe na vzdialenosť asi 7 cm a zľahka ich preliačime, takže majú miskovitý tvar, akoby sme držali neviditeľnú loptu. Predstavíme si, ako obe svetelné gule schádzajú zo zápästí do našich dlaní a vytvárajú žiarivú guľu bieleho svetla medzi rukami. Sústredíme sa na túto guľu: cítime energiu, ktorá z nej vychádza. Cítime, ako stúpa jej teplota až do bodu, keď už sa cíti horúco. Cítime pulzujúcu energiu tejto gule a chvíľu sa na ňu sústreďujeme a vieme, že má nekonečné možnosti a bude sa riadiť naším želaním, pretože sme ju vytvorili.

Pomaly začíname ruky približovať. Cítime, ako energia medzi dlaňami hustne a vytvára väčší a väčší odpor. Čím viac ruky približujeme, tým väčší odpor energia vydáva, pretože ju stláčame.

Práve sme vytvorili svoju prvú PSÍ-guľu.

Čo s PSÍ-guľou?

Niekedy PSÍ-guľu môžeme aj vidieť, ale nebýva to pravidlom. Je to totiž čistá energia a tá je fyzickému zraku neprístupná, vidia ju hlavne jasnozriví ľudia. Pretože však nad svojimi výtvormi máme absolútnu kontrolu, keď si budeme priať PSÍ-guľu vidieť, uvidíme ju. Stačí oči zavrieť, ale držať upreté na svoje dlane. Takto ju začneme vidieť. Postupne pootvoríme oči na malú štrbinku, sústredení len na plochu medzi dlaňami. Uvidíme PSÍ-guľu ako žiarivú bielu alebo belasú svetelnú guľu.

Teraz môžeme začať PSÍ-guľu formovať do rôznych tvarov. Môžeme to robiť rukami, ale v skutočnosti reaguje energia PSÍ na naše myšlienky, a tak to môžeme robiť aj celkom bez rúk.

Keď sme sa s PSÍ-guľou dostatočne pohrali, jednoducho vyrovnáme dlane, otočíme ich nahor a necháme nazbieranú energiu rozplynúť sa do priestoru. Ale ešte predtým môžeme napríklad naprogramovať PSÍ-guľu myšlienkami na to, aby splnila nejaký účel, napríklad aby liečila alebo nás chránila pres psychickým útokom.

Nakoniec otvoríme oči a chvíľku si dáme na zorientovanie sa vo fyzickom svete. Vnútorne poďakujeme univerzu, že nás obdarilo silou urobiť PSÍ-guľu, a skloníme sa pred jeho silou.

Od PSÍ-gule k telekinéze

Aj keď vytvorenie PSÍ-gule nemá nijakú inú hodnotu len zvládnutie práce s energiou, je to nevyhnutná podmienka pre rozvoj ostatných schopností, napríklad telekinézy. A tak, ako s ostatnými schopnosťami, aj tu platí – tie skutočne dobré nepoznajú skratky, ale len poctivý tréning…

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

0949558006

(0949558006, 7. 6. 2011 19:27)

0949558006