Choď na obsah Choď na menu
 


Fluidum

17. 9. 2009

Pri fyzikálnych javoch je možné konštatovať, že pôsobením sily, doposiaľ málo známej, ktorá vyžaruje z ľudského tela v spojitosti so silou duše, a to aj na diaľku, zmagnetizované predmety strácajú na váhe, otepľujú sa a môžu sa vznášať. Toto fluidum je asi plynnou hmotou, ale lipne na predmetoch a na ľudskom tele a je zároveň silou, čiže v zmysle energetickej teórie je to hmota - sila, ktorá mocne podlieha vôli alebo tiež psychickej energii.

Médium, ktoré pri seansy vydá množstvo fluida, stráca na váhe, stráca svoju hmotu. Ale fluidum vylúčené z média sa chová ako sila, lebo hýbe predmetmi. Prítomný v seansy pociťujú chlad až k mrazeniu, ktoré toto ochladenie vzniká práve odobratím fluida z celého ich tela. Tepelná energia ľudského tela sa tu mení vo fluidum. Naproti tomu predmety ovládané fyzikálne sú otepľované.

Fluidum je organická látka, pomocou ktorej duch v tele rozkladá a skladá látky pri stavbe telesných orgánov. Podľa doktora Schleichera by to bola pôvodná, akási rozriedená hmota, z ktorej duša stavia svoje vlastné telo, ktoré potom svojou intenzívnou vôľou dokáže ovládať, udržiavať, ba i uzdravovať. Toto fluidum ovládané vôľou môže byť nositeľom myšlienok, môže lipnúť, môže lipnúť na predmetoch rôzne dlho - v dobrom i zlom.

Predovšetkým je treba vyzdvihnúť zhmotnenie či materializáciu rúk, časti tváre i celej osoby ako jav vysoko zaujímavý a záhadný. A predsa sa objektívnym bádateľom Schrenck-Notzinkovi v Mníchove podarilo pokusy s Evou Bisonovou dokázať, že materializácia je spôsobená fluidom média, zhustených do rôznych stupňov. Najprv ju môže vnímať jasnovidec, eventuálne pes, neskôr sa dá zachytiť fotografickou doskou a to ako obláčik krúžiacej pary, alebo ako kompaktnejšia biela hmota, dosahujúca v najvyššom stupni vzhľadu úplne živej osoby - dokonca sa pohybujúcej -, ale vždy organickým putom súvisiacim s telom média.

Profesor filozofickej fakulty v Tübingene dr. Oestereich sa zmieňuje, že tieto zjavy, študované v Paríži doktorom Geleyem, boli opätovne konanými pokusmi v Londýne jasne potvrdené, takže sa stávajú tieto objavy akýmsi duchovným rádiom, revolucionizujúcim, pretvárajúcim zo základu všetky doterajšie poznatky o tele a duši.

Táto plazmatická hmota, dnes už mikroskopicky vyšetrovaná (Geley, Lebzdinskí), sa tvorí vôľou podvedomia média. Vývojová teória priznáva osvetlenie i pochopenie tvorenia sa orgánov, i to, že prispôsobovanie sa zvierat a rastlín je rovnakou tvoriacou vôľou vo zvierati i v rastline. Všetky neživé hmoty, ba i celý kozmos, sú preniknuté tvorivou vôľou, ktorá kozmické deje riadi pomocou síl. Vôľa je onen mocný činiteľ, ktorý pôsobí všetky podvedomé, médiumistické zázraky. Táto tvorivá vôľa média môže z fluida, vylúčeného z tiel, modelovať akékoľvek formy telesné i neživé.

Duša formuje z hmoty telo a tím sa predstavuje ako prvý a hmota ako druhý činiteľ. Duša teda môže kedykoľvek telo obnovovať a pretvárať, je svojou existenciou na hmote nezávislá, trvá ďalej, i keď telo zničíme. Dôkazom zhmotnenia (materializácie) je daní dôkaz o nesmrteľnosti duše. Florencia Marvattová vo svojej knihe Nie je smrti prináša veľa správ o materializáciách. Materializáciu tiež svojimi pokusmi potvrdil Feijaia, profesor lekárskej fakulty v Lisabone.

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

verim tomu!!

(erika blehova, 27. 8. 2011 14:28)

ano to existuje,ja som to zazila,aj viacejkrat.takto som videla aj stareho otca mesiac po jeho smrti.

...

(erika blehova, 27. 8. 2011 14:26)

ano to existuje,ja som to zazila,aj viacejkrat.takto som videla aj stareho otca mesiac po jeho smrti.