Choď na obsah Choď na menu
 


Aura

16. 9. 2009

Každého obklopuje neviditeľná energia – aura. Vyjadruje stav tela, mysle i duše.Obrázok

Aura je meratelné elektromagnetické pole okolo Vášho tela rozpínajuje sa v závislosti na vašich emóciach
a zdravotnom stave od kože až do 9-metrovej vzdialenosti.
Je tvorená až zo 6-stich vrstiev: éterickej,astrálnej,nižšiej duševnej,vyššiej duševnej, duchovnej a náhodnej.

Aura je odrazom našej osobnosti, spôsobu života, myšlienok a emócií. Slovo pochádza z gréckeho výrazu „avra“(vánok). Energetickým poľom nie sú obklopení len ľudia, rastliny a zvieratá, ale i neživé veci, napríklad kus skaly. Existenciu neviditeľného obalu potvrdili už aj vedci. Ak nepatríte k ľuďom, ktorí dokážu tajomné vyžarovanie zachytiť očami, určite ste ho aspoň raz v živote pocítili. Napríklad keď ste sa s niekým prvýkrát stretli a hneď vám bol sympatický alebo ste sa radšej od neho odtiahli. Táto spriaznenosť či nesympatia je výsledkom prelínania aurických polí a vzájomnej výmeny energie. Ak obe aury vyžarujú rovnaké frekvencie, ľudia si okamžite „sadnú“, keď sú ich vibrácie rozdielne, vo vzájomnej prítomnosti sa necítia príjemne.

Videním aury sa ľudia zaoberali už odpradávna. Mnohé skalné kresby zobrazujú postavy s podivuhodnými kruhmi okolo hlavy. Vedci tvrdia, že svätožiara, ktorú majú svätci na starých obrazoch, nie je nič iné ako aura. Homér popisuje auru ako „hmlovinu prameniacu z božskej podstaty a symbolizujúcu moc“. Hindovia nazývali túto životnú energiu pranou, v Polynézii ju označovali ako mana. Stredovekí mystici rozlišovali štyri typy aury – nimbus, svätožiaru, aureolu a gloriolu. Prvé dve sa nachádzali okolo hlavy, aureola žiarila okolo celého tela a gloriola bola kombináciou všetkých troch. Aj podľa Isaaca Newtona, ktorého mnohí považujú za pioniera na poli výskumu aury, obklopovalo všetko živé silové pole. Dnešná fyzika zas hovorí o éterickej sile.

Podľa veľkosti, tvaru a farby aury je možné vyvodiť všeobecné informácie o stave osoby. Stres, zlé citové rozpoloženie znižujú veľkosť aury a tým má jedinec menšiu schopnosť odolávať chorobám. Farby aury a ich intenzita sa môže meniť počas nášho života podľa toho ako sa vyvíjame ako osobnosť.  Kontakt s prírodou čistí a vyrovnáva stav našej aury, taktiež rozličné krištály vyžarujú  energiu ktoré je naše telo schopné absorbovať. Na auru človeka vplývaja pozitívne i vyžarovanie aury zvierat.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.