Choď na obsah Choď na menu
 


Evanescence

29. 7. 2009

Evanescence je americká rocková skupina s prvkami alternatývneho rocku a metalu.

Zakladatelia tejto kapely, Ben Moody a Amy Lee sa stretli ako teenageri v detskom tábore. Evanescence začali existovať ako kapela v roku 1998. Pod vplyvom mnohých interpretov, napríklad Bjork, Dannyho Elfmana alebo Tori Amos, skupina začala vydávať EPčka, a aj bez honorárov za vystúpenia si začali upevňovať reputáciu.

"Druhá pieseň, ktorú sme kedy napísali, bola 7-minútová, absurdná goth-hymna nazvaná Understanding, a z nejakého dôvodu to začalo dosť veľa hrať miestne rádio. V meste sme začali byť populárni, aj keď nikto nevedel, kto sme a a kde nás nájsť. Bolo to preto, lebo sme si nemohli dovoliť hrať naživo-kapela bola len Amy a ja-nemali sme na to zaplatiť si hudobníkov", spomína Ben.

Fallen, ich najznámejší album (napriek tomu, že ich prvý album bol vydaný už v roku 2000, Origin), bol nahrávaný s producentom Daveom Fortmanom. Album úspešne našiel nehmatateľnú rovnováhu medzi sviežou krásou a prvotnou "ťažkou" hudbou. Pre album je typický prvý singel, Bring me to life, ktorú môžete nájsť aj na soundtracku k filmu Daredevil.

Čo sa týka textov, Evanescence báda v temných, introspektívnych oblastiach lásky či zúfalstva. Kapela však trvá na tom, že ich odkaz svetu je pozitívny:"Pointa tohto celého albumu a kapely je ukázať ľuďom, že nie sú sami, keď sa musia vyrovnávať so zlými pocitmi, bolesťou alebo hocičím, cez čo prechádzajú", hovorí Amy, ktorá píše väčšinu textov.

Zoznam členov:Obrázok
Amy Lee- speváčka
Terry Balsamo
Tim McCord
Troy McLawhorn
Will Hunt

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.